عهدواره‌ی منطقه‌ای قیام جبهه فرهنگی استان چهارمحال بختیاری

۱۴۰۱/۰۵/۲۲
  • طراح سایت
  • شناسه خبر: 3498

عهدواره‌های منطقه‌ای قیام گامی دیگر به سوی میدان‌داری مردم

باید یک حرکت عمومی معقول و منضبط و صحیح با جهت‌گیری منطقی و قابل قبول در کشور راه بیفتد؛ البتّه این حرکت وجود دارد منتها بایستی انضباط پیدا کند، سرعت پیدا کند و پیشرفتش به سمت آن چشم‌انداز محسوس باشد. این حرکت طبعاً‌ با محوریت جوان متعهّد است؛ جوان‌های متعهّد، محور این حرکت‌اند. {۱۳۹۸/۰۳/۰۱}

پس از صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و تبیین آن در سخنرانی یکم خردادماه 1398 توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، تحرکات و اقدامات مختلفی در راستای تحقق منویات معظم‌له از سوی فعالان جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی انجام شد. از جمله این اقدامات، اجرای برنامه‌های گفتمان‌ساز و توانمندساز در سطوح ملی و استانی بود که نتایج مهمی نظیر ایجاد مفاهمه نسبی در میان مسئولان ملی و استانی جبهه را در پی داشت. بعلاوه بخش قابل توجهی از حلقه‌های میانی عام و خاص مورد نیاز در سطح شهرستان‌ها نیز شناسایی و تعین یافنتد.
اکنون وقت آن رسیده‌است که آرایش حلقه‌های میانی عام و خاص شهرستان‌ها بر اساس شایستگی‌های لازم نهایی شده و آماده نقش‌آفرینی شوند.
اصلی‌ترین پیش نیاز نقش‌آفرینی اثربخش حلقه‌های میانی، اشراف کامل و مفاهمه آنان نسبت به مأموریت و وظایفشان و برخورداری از شایستگی‌های لازم برای نقش‌آفرینی می‌باشد. به عبارت دیگر برای تسریع و انضباط بخشی در حرکت عمومی ملت ایران، دو عامل کلیدی می‌بایست به دقت رعایت شود:
اولا: وجود حلقۀ میانی دارای ویژگی‌های لازم
و ثانیا: اشراف حلقه میانی نسبت به مأموریت و وظایف خود.
در مرتبه بعد، لازم است حلقه‌های میانی پیشران، تجربیات و الگوهای خود را با سایرین به اشتراک گذاشته تا این حرکت کاروانی با سرعت و انسجام بیشتری دنبال شود. همچنین نیاز است تا حلقه‌های میانی شهرستان‌ها به صورت تعاملی و با هم‌افزایی یکدیگر برنامه ظرفیت‌سازی محله‌محور ویژه سال 1401 را تدوین و به‌روزرسانی کنند. برنامه‌ای که می‌بایست پنج خروجی مشخص را مورد هدف قرار دهد:
1. شناسایی مستعدین گروه‌سازی‌های محله‌محور
2. گفتمان‌سازی و انگیزه بخشی نسبت به مستعدین گروه‌سازی
3. زمینه‌سازی شکل‌گیری گروه‌ها
4. توانمندسازی گروه‌ها
5. زمینه‌سازی انجام عملیات‌های خودجوش و آتش به اختیار
از جمله نیازهای دیگر حلقه‌های میانی شهرستان‌ها برای حرکت شتابان به سوی تحقق مأموریت، بهره‌برداری از زیرساخت‌ها و خدمات مجامع تخصصی و مراکز ستادی جبهه بوده و این مورد نیازمند آگاهی و شناخت آنان می‌باشد؛
و از همه مهم‌تر آن که این حرکت جبهه‌ای نیازمند روحی جمعی و اخوت ایمانی می‌باشد.
به منظور حرکت به سوی تحقق اهداف فوق‌الذکر، با عنایت پروردگار متعال، عهدواره‌های منطقه‌ای قیام در 7 استان کشور شامل چهارمحال و بختیاری، همدان، اردبیل، مازندران،  فارس و تهران برگزار خواهد شد.
این عهدواره‌ها با حضور سردار جعفری، مسئول قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله الاعظم(عج)، سیداحمد عبودتیان، مدیرعامل بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا(عج)، مسئولان جبهه‌های استانی و حلقه‌های میانی عام و خاص شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.
در این رویداد برنامه‌های مختلفی شامل سخنرانی، الگونمایی حلقه‌های میانی، نشست‌های استانی، نمایشگاه خدمات مجامع تخصصی و مراکز ستادی جبهه، گعده‌های همدلی، کارگاه برنامه‌ریزی ظرفیت‌سازی محله‌محور و قرائت میثاق‌نامه و عهد جمعی اجرا خواهد شد.

امید است با عنایت امام عصر(عج) و مجاهدت‌های خالصانه رزمندگان جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی، زمینه لازم برای تسریع و انضباط بخشی به حرکت عمومی مردم ایران در گام دوم انقلاب اسلامی فراهم و نقش بی بدیل مردم در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تقویت شود.

مطالب مرتبط